Mateusz Lendzioszek

Champions Ladder Team - FIBO 2018
Mecz - Stadion Narodowy - Champions Ladder/Quincy
Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów - Cetniewo - Polska
Pierwszy Maraton Warszawa 2014
Przywitanie Lasha Talakhadze na lotnisku po igrzyskach w Rio - Tbilisi 2016
Mecz - Sylwester - Agrykola
Mistrzostwa Świata w Chinach 2006
Los Angeles Marathon 2019
Champions Ladder - Factory Team
Spotkanie sportowców - Ciechanów 2008

HISTORIA

1986

Urodziłem się 14 sierpnia 1986 w Ostrowi Mazowieckiej.

2001 – 2004

W tych latach wygrałem kilkadziesiąt zawodów krajowych zostając wielokrotnym mistrzem i rekordzistą Polski w podnoszeniu ciężarów. W Polsce na żadnych zawodach sportowych nigdy nie zdobyłem innego medalu jak złoto.

2005

Zostałem brązowym medalistą w dwuboju i podrzucie na Mistrzostwach Europy Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów.

2006

Zostałem brązowym medalistą w podrzucie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów.

Zostałem złotym medalistą w podrzucie na Mistrzostwach Europy Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów oraz brązowym medalistą w dwuboju.

2008

Pobiłem rekord podrzucając 240 kg i zostałem najmłodszym Polakiem, który tego dokonał:

2012

Stworzenie marki Quincy: www.quincysport.com

2013

Stworzenie pierwszej na świecie „konstrukcji funkcjonalnej” – marka Clock:
www.quincysport.com/clock

Przed tym produktem nie istniał żaden konkurencyjny produkt i dopiero na fali sukcesu naszego produktu została stworzona duża branża konstrukcji do treningu funkcjonalnego – jednak zdecydowanie to my byliśmy prekursorem tej branży.

2014

Rok 2014 był rokiem przełomowym, ponieważ osiągneliśmy duże obroty i duże zyski. W firmie pojawili się zewnętrzni inwestorzy, a struktura firmy była mocno rozbudowana.

W tym roku przeznaczyłem około 400 000 zł swoich środków na cele charytatywne – w tym dokonałem jedną z największych wpłat na WOŚP – przy okazji promując swoją nową fundację – poniżej wywiad w tym temacie:

Niestety to był też rok, który dośc brutalnie rzutuje na moją dalszą historię biznesową. Dwa tygodnie po emisji wywiadu i pokazania dużych obrotów pieniężnych dwóch pracowników zawiązało sojusz (trwał on 6 miesięcy), który miał na celu sabotaż naszej firmy i przejęcie naszych klientów.

2015/01 – 2015/05

W tym okresie firma funkcjonowała dość dobrze – zaprezentowaliśmy się jeszcze na największych targach na świecie FIBO i największych targach w USA – IHRSA. Równolegle w firmie trwał sabotaż, więc firma powoli traciła kondycję.

2015/05 – 2015/08

Najgorszy, 3-miesięczny, okres po sabotażu i zapaść firmy.

2015/08

W tym miesiącu jeden z naszych wierzycieli zadzwonił z pytaniem o nasze planowane płatności i słysząc w odpowiedzi naszą historię sabotażu, zaproponował współpracę i pomoc w stworzeniu nowej marki – w taki sposób stworzyliśmy markę Champions Ladder: www.championsladder.com

Marka Champions Ladder to dziś największa, pod względem wartości, część grupy, a biznesowe zainteresowanie nią jest ogromne, a osoba, która wyciągnęła do mnie wtedy rękę z pomocą nadal jest moim partnerem biznesowym i ma duży udział w produkcie Champions Ladder.

2016

Ten rok to dochodzenie firmy do siebie po sabotażu, ale także duży rozwój globalnego wizerunku marki za sprawą wyłącznego sponsoringu najsilniejszego człowieka w historii świata podnoszenia ciężarów – Lasha Talakhadze. Dodatkowo Lasha w roku 2016 wygrał Igrzyska Olimpijskie w Rio.

2017

Stworzenie marki Rehabilitation Circle: www.rehabilitationcircle.com

Produkt Rehabilitation Circle to urządzenie stworzone ze współpracy z profesorem Uniwersytetu w Wuppertalu, który przez 14 lat pracował nad badaniami mającymi zmniejszyć koszty utrzymania osób starszych w domach spokojnej starości w Niemczech. Oprócz takiego przeznaczenia urządzenie znakomicie sprawdza się w centrach rehabilitacji na całym świecie.

2018

Stworzenie aplikacji iChampion i systemu treningów 3D VOD na produkt Champions Ladder.

3D LIVE STREAMING – White House – Champions Ladder – 70 FT:
https://www.youtube.com/watch?v=TT19oIDM47w

3D VOD LIBRARY Champions Ladder – Intervals 60/40 – Great Piramid of Giza – 455 FT:
https://www.youtube.com/watch?v=ga1UNbWI2uU

3D VOD LIBRARY Champions Ladder – Glutes – Leaning Tower of Pisa – 186 FT:
https://www.youtube.com/watch?v=hJeg5gBlHrQ

Exercise Champions Ladder:
https://www.youtube.com/watch?v=pDylet2Of-0

2019

Stworzenie marki Basket Bullet: www.basketbullet.com

Stworzenie marki Aquatic Ecosystem: www.aquatic-ecosystem.com

2020

Pandemia i lockdowny obniżyły globalną sprzedaż branży fitness o 95%. Mimo tak drastycznych spadków całej branży nasza firma podwyższyła przychody, co pozwoliło mi stworzyć kolejną globalną markę – tym razem w nowej branży treningu siłowego outdoor. Marka Ive Outdoor: www.iveoutdoor.com

2021

Dalszy rozwój marki Ive Outdoor i poszerzanie asortymentu produktowego.

W tym roku produkty marki Ive Outdoor zostały sprzedane do ponad 25 krajów – mimo, iż była to faza przedsprzedaży produktów.

2022

Stworzenie marki iGreenMill: www.igreenmill.com

W tym roku marka Ive Outdoor stała się zdecydowanym liderem rynku outdoor na świecie – pokonaliśmy wszystkich czołowych konkurentów – w tym na ich rodzimych rynkach.

2023

Ten rok to bardzo duży wzrost przychodów w każdej firmie – zarówno w branży sportowcej jak i budowlanej.

Rok 2023 to także dalsze rozwijanie portfolio Ive Outdoor, która to marka na dzień dzisiejszy posiada 25 urządzeń w portfolio.

GLOBALIZACJA:

Produkty wszystkich marek obecne są w ponad 120 krajach na świecie – na 6 kontynentach. Część realizacji można zobaczyć na stronie:
www.quincysport.com/menu/realizations/

WYSTAWY & TARGI

Produkty, które stworzyłem były pokazywane na targach sportowych w 50 miastach na świecie – m.in.: Los Angeles, New York, Orlando, Cologne, Essen, Rimini, Milan, Birmingham, London, Moscow, Dubai, Budapest, Warsaw, Poznan, Seoul, Paris, Rio de Janeiro, Toronto, Buenos Aires, Sydney, Beijing, Zagreb, Prague, Bratislava, Tbilisi, Bucharest i wiele innych.

MARKI STWORZONE PRZEZE MNIE:

QUINCY SPORT

Koncepcja funkcjonalnego sprzętu sportowego Quincy Sport została stworzona w 2011 roku i jest połączeniem pasji, technologii oraz unikalnego stylu produktów. Dzięki syntezie tych cech, nasze produkty są dostępne w 120 krajach na całym świecie. Zespół Quincy Sport to medaliści olimpijscy, którzy chcą dzielić się z użytkownikami swoim wieloletnim doświadczeniem.

Produkty z tych linii są zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom zarówno profesjonalistów, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z treningiem funkcjonalnym. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w obiektach sportowych, tylko 2% osób było w stanie wykonać ćwiczenia dedykowane dla innych konstrukcji funkcjonalnych dostępnych na rynku. Bądźmy szczerzy… Jaki procent osób, które znasz, potrafi wykonać 10 różnych ćwiczeń związanych z podciąganiem się na drążku? Quincy Sport skupił się na pozostałych 98% i zadedykował setki ćwiczeń o niskim i średnim stopniu trudności tej obszernej grupie. Oczywiście wszystko to zostało zrealizowane bez strat dla sportowców profesjonalnych.

Cały nasz sprzęt został zoptymalizowany pod kątem treningu indywidualnego, obwodowego i grupowego. Dodatkowym celem projektu było umożliwienie użytkownikom indywidualnej konfiguracji całego naszego sprzętu, z uwzględnieniem ich preferencji oraz dostępnej przestrzeni na siłowni. W rezultacie powstało ponad 1000 indywidualnie dopasowanych konfiguracji urządzeń, które mają jedną wspólną cechę – niezrównaną funkcjonalność.

CHAMPIONS LADDER

Champions Ladder to wielofunkcyjna bieżnia, która jest najbardziej efektywnym urządzeniem kardio pod względem spalania kalorii oraz budowania wytrzymałości aerobowej i anaerobowej.

Champions Ladder została zaprojektowana z myślą o wszystkich, którzy kochają sport, wspinaczkę i prowadzą zdrowy tryb życia – niezależnie od tego, czy są profesjonalnymi sportowcami, czy amatorami.

Podczas treningu użytkownicy mogą wybierać cele treningowe takie jak góry, wulkany, budynki lub dołączyć do grupowych treningów na siłowni lub za pośrednictwem platformy iChampion, korzystając z transmisji na żywo oraz treści VOD.

Champions Ladder to właściwy produkt w odpowiednim czasie. Popularność bieżni do wspinaczki i wszystkich urządzeń do treningu HIIT osiąga rekordowe wartości – szczególnie w czasie, gdy użytkownicy wymagają od produktów szybkich i trwałych efektów treningowych.

IVE OUTDOOR

IVE to urządzenia rekreacyjne do treningu na świeżym powietrzu dla każdej grupy wiekowej i każdego poziomu zaawansowania użytkowników – od nastolatków, przez dorosłych i seniorów, aż po profesjonalistów.

Urządzenia IVE posiadają innowacyjne rozwiązanie regulacji obciążenia, dzięki czemu dostosowanie wagi do twoich możliwości treningowych jest niezwykle proste, szybkie i bezpieczne.

IGREENMILL

iGreenMill to pierwsza i jedyna na świecie zewnętrzna zakrzywiona bieżnia treningowa. iGreenMill posiada rewolucyjny system rolkowy zapewniający niezwykle biegowe doświadczenie dla osób w każdym wieku – od dzieci, po dorosłych, do seniorów.

Zasada działania bieżni jest prosta: Chcesz iść szybciej – idź szybciej. Chcesz zwolnić – zwolnij. Chcesz się zatrzymać – zatrzymaj się.

Tak jak w życiu – to ty jesteś motorem napędowym bieżni iGreenMill. Możesz dowolnie kontrolować swoje tempo dzięki wyjątkowym 32 rolkom, które stworzone z włoskiej nierdzewnej stali, pracują wspólnie z Tobą, by dostarczyć Ci profesjonalnego sportowego doświadczenia. Idealnie zakrzywiona płaszczyzna do biegania jest zaprojektowana tak, by użytkownik mógł swobodnie chodzić, biegać czy wykonywać ponad 30 innych ćwiczeń pomocniczych.

CLOCK

Clock to pierwsza i najbardziej ekskluzywna linia produktów Quincy Sport. Clock jest modułowym i w pełni konfigurowalnym systemem treningowym do treningu funkcjonalnego.

Bazuje na systemie Iron Halo System™, który zrewolucjonizował metodę montowania dodatkowych akcesoriów i elementów treningowych. Dodatkowo każde urządzenie wyposażone jest w klepsydrę wykonaną ze stali nierdzewnej, którą użytkownicy opisują jako dzieło sztuki.

Cała koncepcja została zaprojektowana w taki sposób, aby jej elementy tworzyły najbardziej funkcjonalną konstrukcję na świecie, na której można wykonać tysiące ćwiczeń dopasowanych do każdej grupy wiekowej i każdego poziomu zaawansowania.

AQUATIC ECOSYSTEM

Aquatic Ecosystem to innowacyjny modułowy system treningu funkcjonalnego, który obejmuje nieograniczone możliwości konfiguracji produktów w zależności od potrzeb treningowych użytkownika i dostępnej przestrzeni.

Aquatic Ecosystem umożliwia wybór spośród ponad 50 akcesoriów i stojaków do przechowywania produktów używanych w treningu.

Aquatic Ecosystem jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi akcesoriami, w tym: TRX, Bosu, Basket Bullet, Reebok Step, CrossCore, Stroops, Vipr itp.

REHABILITATION CIRCLE

The Rehabilitation Circle™ is an innovative and multifunctional medical device for the comprehensive rehabilitation of elderly patients and people in every age group who require effective forms of rehabilitation. The device is intended for rehabilitation clinics, nursing homes, hospitals, and physiotherapists’ offices.

In 2012, 122 Labs™ launched international research into the creation of a product that would not only be a multifunctional rehabilitation device, but it would also revolutionize exercise and health care for the elderly. After 5 years of research, the Rehabilitation Circle™ was created, and in 2018 it was recognized by experts as the largest global innovation in rehabilitation.

The device is equipped with a safety strap, which is activated when the device detects that the user has stumbled or fallen over. In addition, the device has a patented actuator system which adjusts the handrail setting with one button on the main control panel. Each user can adjust the handrails to their height, which makes the device very safe to use.

The rehabilitation route on the Rehabilitation Circle™ device along which the patient moves can be easily modified and adapted his or her requirements, even during exercising.

The Rehabilitation Circle™ is covered by a 21-year commercial warranty in terms of structural integrity, thanks to which the user receives a device with the highest possible quality and safety standard.

BASKET BULLET

Basket Bullet balls have been created for people who are inspired by the lives of athletes. In reference to the unique design, we wanted to create a product that will stand out from the market. Our project was heavily focused on the style inspired by the NBA league.

Finding quality, clarifying the details, and taking care of copying the invoice and the appearance of the balls, were developed over three years to find the ideal ready for production.

Wanting to meet the broad market and also want to create something innovative, we want to give the ball a soul that, caught in our hands, puts us in consternation – are we holding a basketball, or is it really a medicine ball?

122 Labs

122 Labs – we are a technology company created in honour of Jeanne Calment, who died in 1997, at the age of 122 years.

Our team’s mission is to change the world so that living until the age of 122 will not be something unusual, and the entire ageing process will be based on Cognition, Mobility and Vitality. We are convinced that the tools which we provide to doctors will significantly increase the average life expectancy in the world and will completely change the lives of millions of elderly people. We believe that thanks to our efforts, the prevention of geriatric diseases, their diagnosis and treatment will reach an unprecedented level.

Jeanne Calment – The longest living person whose age was officially confirmed was Jeanne Calment (1875-1997) from France, who survived 122 years and 164 days. When she was one year old, Alexander Graham Bell patented the phone, and when she was 14 years old, the Eiffel Tower was built. Since her childhood, up to the age of 115, she always played sports, and later still maintained regular physical activity. She swam, played tennis, roller-skated, at the age of 80 she began to train fencing, and after reaching 100 years she cycled…

JURASSIC GYMS

What is an Jurassic Gyms?
It’s a modern outdoor gym with unique IVE training devices.

Sports equipment experts describe Jurassic Gyms as the gym of the future: essential for the health and life of entire societies in both these current pandemic and the eventual post-pandemic times.

The pandemic has caused enormous health problems, not only during, but also after the lockdowns, as people first stopped doing physical activity in closed spaces, afraid of potential infections and then simply fell out of the habit of regular training. The average number of people training in fitness clubs worldwide has decreased by 60%, and the industry predicts that this trend will continue throughout the pandemic.

The declining health level of the population combined with a significant increase in average weight can only be countered by providing the largest possible group of recipients with effective training alternatives. The Jurassic Gyms initiative will definitely reverse these terrifying health trends and will help improve the health of every local community.

The Jurassic Gym initiative will also take care of the youngest group in our communities, i.e. children and teens aged 13-18. Jurassic Gyms will give this group access to full-value sports training and will help build healthy behavior patterns for the future.

Scroll to Top